WYCIECZKA DO ZOO

Wycieczka 5 maja do krakowskiego ZOO była kolejną ciekawą przygodą dla dzieci z Oddziału Przedszkolnego. Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących   w różnych rejonach świata. Zapoznanie z warunkami życia zwierząt mieszkających w ZOO oraz kształtowanie umiejętności grzecznego i kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Dzieci mały okazję zobaczyć zwierzęta i ptaki pochodzące ze wszystkich kontynentów. Przyglądanie się zachowaniu egzotycznych zwierząt budziło wśród dzieci wiele emocji.

WYJAZD NA MECZ WISŁY KRAKÓW & KORONY KIELCE

Dnia 26.04.2015 roku o godzinie 16:00 wyjechaliśmy z pod szkoły na widowiskowy mecz Wisły Kraków i Korony Kielce. Gdy tylko weszliśmy do olbrzymiego budynku Wisły wszyscy byli pod wielkim wrażeniem jak ogromny jest profesjonalny stadion. Po rozpoczęciu meczu kibice zaczęli śpiewać: ,, Jazda, jazda biała gwiazda!”, ,, Jak się bawią ludzie wtedy kiedy Wisła gar? Tak się bawią ludzie kiedy wygrywa!”. Zaraz potem nasi piłkarze już w pierwszej połowie szczelili fantastycznego gola. Kibice oszaleli i zaczęli wiwatować.

WARSZTATY CZEKOLADY

W czwartek 23 kwietnia 2015 roku uczniowie klasy IIIa i IIIb wzięły udział w warsztatach czekoladowych, które w Krakowskiej Manufakturze Czekolady przy ul. Szewskiej, poprowadził wykwalifikowany deserant, czyli taki ktoś, kto na czekoladkach zna się najlepiej. I właśnie na tych zajęciach poznaliśmy historię czekolady. Nie od dziś wiadomo, że nauka bardziej wchodzi do głowy, jeśli podparta jest praktyką, więc szybciutko zabraliśmy się do własnoręcznego wykonania pralinek i trufli.

WYCIECZKA DO WIŚNICZA

W sobotę 18 kwietnia 2015 roku Szkolne Koło Turystyki Pieszej ruszyło na podbój kolejnego zamku – tym razem Kmitów i Lubomirskich w Wiśniczu. Stanowi on jedno z najcenniejszych w Polsce dzieł wczesnobarokowej architektury rezydencjonalno-barokowej. Najstarsza część zamku została wzniesiona w XIV wieku. Marszałek wielki koronny na dworze Zygmunta Starego, nadał mu cechy stylu renesansowego. Około 1700 roku miała miejsce dalsza rozbudowa. Zamek opuszczony po pożarze w roku 1831 na kompleksową restaurację musiał poczekać do 1949 roku.

SPOTKANIE Z PIERWSZAKAMI Z RUDAWY

Tak się szczęśliwie złożyło, że udało nam się wreszcie zrewanżować uczniom z Zespołu Szkół w Rudawie i zaprosić ich na wspólne spotkanie integracyjne do naszej szkoły. W czwartek 16 kwietnia 2015 r. pogoda nie nastrajała optymizmem. Mieliśmy zaplanowane ognisko, a tu niebo zachmurzone. Uczniowie klas pierwszych z Rudawy wraz ze swoimi wychowawcami cierpliwie oczekiwali na sygnał rozpoczynający przedstawienie, które specjalnie dla nich wystawiali aktorzy Szkolnego Koła Teatralnego „Szpila” pt. „Cień”. Wreszcie spektakl się rozpoczął.

SPOTKANIE WIELKANOCNE

W środę 31 marca 2015 r., dzień przed Ogólnopolskim Sprawdzianem Kompetencji Szóstoklasistów, w każdej klasie uczniowie zorganizowali wspólny przedświąteczny poczęstunek składając sobie życzenia z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Taka nasza szkolna tradycja. Później na sali gimnastycznej odbyło się uroczyste spotkanie wielkanocne, w którym udział wzięli wszyscy uczniowie naszej szkoły. W podniosłej atmosferze zbliżających się świąt obejrzeliśmy przedstawienie, które przygotowały pierwszaki.

TYDZIEŃ WODY

W dniach 16.03.15 r. – 20.03 15 r. został zorganizowany w naszej szkole „Tydzień wody”. Woda jak wiemy jest niezbędna do życia wszystkim organizmom na całym świecie. Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia ok. 884 miliony ludzi cierpi z powodu braku dojścia do źródeł wody zdatnej do spożycia. W codziennym życiu rzadko zastanawiamy się nad problemem dostępności, ilości i jakości wody. Ona po prostu jest. Nasze działania często odbiegają od wskazań proekologicznych.

POWITANIE WIOSNY

W poniedziałek 23 marca 2015 roku uroczyście pożegnaliśmy zimę. Chociaż wiosna w tym roku nieco opieszale wstaje z zimowego posłania, to jednak przyroda na przekór aurze budzi się do życia. Krótko mówiąc Marzannę symbolicznie „utopiliśmy”. Czas na Panią Wiosnę. Uczniowie naszej szkoły po porannych rekolekcjach, bo w tym roku święta wielkanocne wcześniej niż zwykle, przeszli barwnymi pochodami przez Radwanowice oraz wzięli udział w grze terenowej, którą przygotowano w ramach projektu „WF z klasą”.

Strony