TYDZIEŃ WODY

W dniach 16.03.15 r. – 20.03 15 r. został zorganizowany w naszej szkole „Tydzień wody”. Woda jak wiemy jest niezbędna do życia wszystkim organizmom na całym świecie. Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia ok. 884 miliony ludzi cierpi z powodu braku dojścia do źródeł wody zdatnej do spożycia. W codziennym życiu rzadko zastanawiamy się nad problemem dostępności, ilości i jakości wody. Ona po prostu jest. Nasze działania często odbiegają od wskazań proekologicznych.

WODNE ZAWODY

W dniu 18.03.2015 r. odbyły się w oddziale przedszkolnym „Wodne zawody”. Dzieci ubrane na niebiesko spotkały się w sali gimnastycznej by wziąć udział w różnych konkurencjach sportowych związanych z wodą. Zerówczaki zostały podzielone na dwie grupy („żółte i pomarańczowe kropelki”), które rywalizowały między sobą w następujących konkurencjach: „wyścigi papierowych łódek”, „transport wody”, slalom z wodą, spacer po kropelkach deszczu oraz skoki przez kałużę.

DOŚWIADCZENIA I EKSPERYMENTY Z WODĄ

W dniu 17.03.15 r. ze względu na obchodzony w szkole „Tydzień wody” dzieci z oddziału przedszkolnego, aby bliżej przyjrzeć się wodzie wzięły udział w zabawach badawczych. „Zerówczaki” poznały m.in. wędrówkę kropel wody, dowiedziały się skąd się bierze deszcz. Poznały ciekawe doświadczenia i eksperymenty badające właściwości fizyczne wody - badały zachowanie się niektórych ciał w wodzie: piasek, olej, cukier, mąka, mydło.

DZIEŃ KOBIET W ZERÓWCE

W tym roku 8 marca wypadł w niedzielę, stąd w naszym Oddziale DZIEŃ KOBIET obchodziliśmy w piątek. Już w czwartek chłopcy przygotowali mały podarunek dla dziewczynek w postaci kwiatuszka. Poprosiłyśmy, aby dziewczynki i chłopcy przyszli ładnie ubrani. Tak też się stało. Chłopcy założyli koszule, a dziewczynki piękne sukienki, tuniki i spódniczki. Na początku słuchali wiersza pt.”Tyle kobiet dookoła”, którego celem było uświadomienie dzieciom jak wiele kobiet nas otacza i jakie mogą pełnić role i zawody.

ZABAWA KARNAWAŁOWA

W dniu 13.02.15 r. dzieci z „zerówki” wraz z przedszkolakami bawiły się wyśmienicie na balu przebierańców. Sala gimnastyczna tego dnia zamieniła się w salę balową, ozdobioną kolorową bibułą i balonami. Zmieniło się nie tylko wnętrze, ale także osoby w nim przebywające. Zamiast dzieci po sali gimnastycznej biegały: królewny, kowboje, tygrysy, biedronki, motylki, rycerze, itp. Wszyscy uczestnicy balu bardzo chętnie brali udział w wielu konkursach i wspólnych zabawach.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. Kochają nas, wspierają, zawsze są przy nas, na każdy smutek mają słodkie i pyszne rozwiązanie, znajdą radę na każde zmartwienie. Wnuki to czują i wiedzą dlatego zaprosiły swoje babcie i dziadków do przedszkola na to najpiękniejsze ze wszystkich świąt, żeby podziękować im za dobro i wyrazić im swoją miłość. Dzieci przedstawiły swoim „Dziadkom” przestawienia pt. „Kolędowanie dla Babci i Dziadka” Wręczyły również zaproszonym gościom certyfikaty oraz wykonane świeczniki.

ZAWODY W BOCCE

Dnia 3 lutego 2015 roku na Sali Teatralnej Fundacji „Mimo Wszystko” im. Anny Dymnej w Radwanowicach odbyły się zawody w Bobbe. Naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Kasperczyk, Małgorzata Wilk, Ewa Więcek, Adam Kucharski - kapitan drużyny. Po trudnych i bardzo wymagających zmaganiach sportowych drużyna naszej szkoły zajęła V bardzo zaszczytne miejsce. Należy wspomnieć, że reprezentanci naszej szkoły debiutowali w tej dyscyplinie sportowej!!!!!! Współzawodniczyli z bardzo doświadczonymi zawodnikami, którzy wielokrotnie brali udział w tego typu zawodach.

WYCIECZKA DO WADOWIC

Święty Jan Paweł II został ogłoszony patronem 2015 roku, dlatego nie bez powodu swoją pierwszą tegoroczną wycieczkę Szkolne Koło Turystyki Pieszej postanowiło odbyć właśnie do rodzinnego miasta Karola Wojtyły, przyszłego papieża i świętego. Do Wadowic. 17 stycznia 2015 roku w sobotnie, słoneczne przedpołudnie szliśmy uliczkami Wadowic, przez Rynek do Domu Rodzinnego Jana Pawła II. Do domu, w którym się urodził, wychował i dorastał.

ŻYWA LEKCJA HISTORII

W środę 14 stycznia 2015 roku, uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w spektaklu historycznym pod tytułem „Od Mieszka I do Bolesława Krzywoustego, czyli Polska pierwszych Piastów”. Ta żywa lekcja historii obejmowała informacje dotyczące kultury duchowej i materialnej dawnych Słowian. Aktorzy zaprezentowali okres pomiędzy 965 rokiem, a 1226 wykorzystując w tym celu teksty zaczerpnięte z przekazów kronikarskich i ikonograficznych.

Strony